Przechowywanie mebli ogrodowych zimą i jesienią
Sezon letni dobiega końca, ogród należy przygotować na zimę, aby wiosną znów służył nam do odpoczynku i relaksu. Nie tylko rośliny są narażone na niekorzystny wpływ czynników pogodowych, ale też meble ogrodowe, które mogą pozostać na zewnątrz, kiedy temperatura z każdym kolejnym dniem jest coraz niższa, coraz częściej pada deszcz i śnieg. Ryzykować czy szukać magazynów samoobsługowych do przechowywania mebli?
Drewno, rattan, plastik – zima im straszna!
Możesz zaryzykować, przykryć meble folią, okleić taśmą, zabezpieczyć w dobry według Ciebie sposób. To jednak nie zabezpieczy je w całości. Owszem, może ochronisz je przed jesiennym deszczem czy zimowym śniegiem, ale wilgoć będą łapać także od mokrego podłoża. Co więcej, będą narażone na nieustanne zmiany temperatury. W nocy silny mróz, a w ciągu dnia dogrzeje w folię słoneczko. Po takim sezonie meble będą na bank do renowacji. Jest też szansa, że przetrwają w garażu, w którym temperatura zimą jest nieco wyższa niż na zewnątrz. Wciąż jednak za niska, a dodatkowo wilgotność powietrza nie najlepsza szczególnie dla naturalnego drewna. Najbardziej odporne na wpływ czynników pogodowych są meble plastikowe, które są najtańszą opcją i wymieniamy je najczęściej. Słabszej jakości mają jednak tendencje do odkształcania, a więc również one zimy nie darzą największą sympatią. Przechowywanie mebli w odpowiednich warunkach w okresie jesienno-zimowym jest więc konieczne, jeżeli chcesz, aby posłużyły Ci w przyszłym sezonie w tak samo dobrym stanie jak w tym, który właśnie przemija.
Meble ogrodowe trzeba właściwie przygotować
Tak samo jak do użytkowania, również w przypadku ich przechowywania w okresie jesienno-zimowym. Przechowywanie mebli ogrodowych wymaga więc wcześniejszego ich oczyszczenia oraz niekiedy również zakonserwowania. Do drewnianych mebli zastosuj specjalne preparaty, które są przeznaczone do pielęgnacji tego wrażliwego na wodę i środki chemiczne materiału. Zanim przeniesiesz je do pomieszczenia, poczekaj, aż dobrze wyschną. Przydać się może również pokrowiec na meble ogrodowe, jednak wybierz taki, który wyposażony jest w panele wentylacyjne, aby drewno mogło oddychać. Jeśli odpowiednio przygotujesz do przechowywania swoje drewniane meble ogrodowe, możesz mieć pewność, że wraz z nadejściem wiosny będziesz mógł cieszyć się ich pięknem i funkcjonalnością.
Meble rattanowe najlepiej jest po prostu wcześniej odkurzyć, w związku z czym pozbędziesz się zanieczyszczeń ze szczelin. Nie używaj do ich czyszczenia dużej ilości wody, wystarczy przetrzeć je suchą lub wilgotną szmatką.
Meble z tworzyw sztucznych są mniej wrażliwe na wodę, dlatego z powodzeniem możesz je umyć z jej wykorzystaniem. Dobrze się też sprawdzą delikatne detergenty i środki myjące. Wiele osób po takim zabiegu pozostawia meble na zimę na zewnątrz, okrywając je tylko folią. Nie jest to zdecydowanie dobry pomysł. Meble z plastiku tylko z pozoru wydają się być odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Po takiej zimie stracą nie tylko swój estetyczny wygląd, ale także staną się bardziej kruche. Efekt – odkształcenia, przebarwienia i spękania.
Przechowywalnia dla mebli?
Dlaczego nie?! Boksy do wynajęcia w Sosnowcu to doskonała alternatywa dla chłodnych piwnic i garaży, w którym panuje duża wilgotność. Szczególnie meble drewniane oraz rattanowe mogą nie przetrwać kolejnej zimy w takich warunkach. A przecież takie meble nie kosztują tak mało. Musiałeś naruszyć swój domowy budżet, aby kupić wymarzone meble do swojego ogrodu z nadzieją, że posłużą Ci przez długie lata. Możesz być jednak niemiło zaskoczony… Skoro więc zainwestowałeś już spory kapitał w zakup mebli, nie narażaj ich na szybszą śmierć poprzez nieodpowiednie przechowywanie. Zainwestuj w magazyn samoobsługowy, gdzie w stałej temperaturze i bardzo niskiej wilgotności będą czekały na nadejście kolejnego sezonu. W ten sposób zainwestujesz w ich dłuższy żywot, a to w efekcie pozwoli Ci zaoszczędzić kapitał.
Sejfboksy zlokalizowane blisko takich dzielnic Sosnowca jak Pogoń czy Stary Sosnowiec, są do Twojej dyspozycji całodobowo i przez 7 dni w tygodniu. Dzięki temu w każdej chwili możesz dowieźć coś do magazynu, jak i coś z niego zabrać. Magazynując w nich meble ogrodowe, warto także schować w nich sprzęt rowerowy oraz inne akcesoria, których nie będziesz używać w zimie. Dobierając boks do gabarytów przedmiotów, które chcesz w nim przechować, masz gwarancję, że doskonale wykorzystasz każdy centymetr pomieszczenia. Dobrze przemyśl więc wynajęcie magazynu, a jeśli masz jakieś wątpliwości, skorzystaj z porady naszych konsultantów.
Magazyny do wynajęcia to przechowalnia rzeczy przeznaczona zarówno na cenne pamiątki rodzinne, ubrania zimowe, letni sprzęt sportowy, jak tez sprzęt i meble oraz towar sklepowy. Można w nich przechowywać praktycznie wszystko, tym bardziej że poszczególne boksy różnią się od siebie wielkością powierzchni. Jedyne czego nie możesz zmagazynować w sejboksie, to rośliny, zwierzęta, rzeczy nielegalne takie jak broń lub narkotyki oraz materiały niebezpieczne, wybuchowe i łatwopalne. Dostęp do każdego z nich zabezpiecza indywidualny kod. Warunki wewnątrz są przystosowane do magazynowania najbardziej wrażliwych na wpływ czynników zewnętrznych rzeczy. Temperatura i wilgotność powietrza są optymalne. Jest sucho i czysto, na pewno inaczej niż w garażu, na strychu bądź w piwnicy. Twoje meble przezimują cały ten czas, kiedy nie przydadzą Ci się w ogrodzie. Na wiosnę odbierzesz je w takim samym stanie, jak oddałeś jesienią