Jak i gdzie przechowywać zabawki o różnych gabarytach?

Zabawki

(zdj. Unsplash)

Będąc rodzicem, z pewnością z roku na rok powiększa się ilość nieużywanych zabawek rosnącego dziecka. Sprawa zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, kiedy dochodzi kolejne dziecko. W miarę, jak dzieci rosną, zaczynają się w domu piętrzyć stare nieużywane zabawki. Dopóki jeszcze w domu jest trochę miejsca, na przykład na strychu, problem nie jest tak odczuwalny, chyba że strych się zapełni. Mieszkając w bloku, pozostaje piwnica, która jest i tak mała. Jednakże zbyt wiele zabawek nie da się schować w piwnicy czy na strychu. Co wtedy? Pozostaje jedna możliwość – magazynowanie w sejfboksach. Oczywiście zabawki, którymi aktualnie bawią się dzieci, należy pozostawić do czasu, kiedy im się znudzą, a uszkodzone najlepiej wyrzucić. Te modele, które z jakichś przyczyn chcemy przechować,  warto umieścić w boksach samoobsługowych. Co to takiego i gdzie je można znaleźć?

 

Dobrany sejfboks do gabarytów i ilości zabawek

Sejfboksy to pomieszczenia, w których można przechowywać praktycznie wszystko, co zalega nam w domu. Można je wynajmować zgodnie ze swoimi potrzebami. Jest to wymarzone miejsce do przechowywania zabawek, które zaśmiecają tylko przestrzeń, a jest po prostu szkoda je wyrzucić. Jeśli zabawek, które nie są już tak intensywnie używane, uzbierała się pokaźna ilość, tylko sejfboks jest miejscem, gdzie mogą być składowane w należytych warunkach. Bez znaczenia, czy to zabawki delikatne, wrażliwe na zmienne temperatury i wilgotność, w sejfboksie będą całkowicie bezpieczne 24/7.

Sejfboksy mieszczące się w mieście Sosnowiec blisko takich dzielnic jak Pogórze, czy Sielec zapewnią bezpieczeństwo, stały monitoring oraz możliwość całodobowego dostępu do nich. Nie ma lepszej opcji, jeśli chodzi o przechowywanie zabawek, których nikt nie używa, a które nie mieszczą się w domu.

Dziewczynki zwykle posiadają zabawki, które mają największe gabaryty. Są to kuchnie, zestawy domków dla lalek, które bardzo często chcemy przechować dla kolejnych pokoleń. Zamiast wyrzucać, lepiej je przechować i nawet jeśli nie planujemy więcej dzieci, odstąpić komuś, komu się przydadzą, albo zostawić na pamiątkę.

Jak można skorzystać z sejfboksów?

Aby dobrać sejfboks do swoich wymagań i skorzystać z niego w 100%, należy zrobić to na podstawie gabarytów zabawek i ich ilości. W odległości około 3 minut jazdy samochodem od centrum miasta znajdziesz boksy samoobsługowe w różnych wymiarach, które przyjmą każdy gabaryt. Wiedząc, jakie gabaryty mają zabawki, dobierz określoną powierzchnię magazynową. Im większa, tym miesięczny wynajem będzie droższy. Należy przy tym wiedzieć, że wynajmując na dłuższy okres, można uzyskać ciekawe zniżki.

Wynajmując sejfboks, warto pomyśleć również o przyszłych zabawkach, które prawdopodobnie będą w następnej kolejności w nim lądować. Wybierając magazyn, należy myśleć przyszłościowo i zdecydować się na taki, który będzie w stanie pomieścić zarówno aktualne, jak i mogące pojawić się wkrótce inne modele zabawek.