Gdzie przechować meble, dywany, sprzęt AGD i RTV podczas remontu mieszkania lub przeprowadzki?
Nadmiar rzeczy w domu w czasie remontu? Wystawienie ich na korytarz lub przed dom to nie zawsze dobry pomysł. Bezpieczną alternatywą jest ich przechowanie w magazynie typu „selfstorage”. Nie oznacza to jednak konieczności długoterminowego wynajmowania boksów. Właściciele magazynów często dają najemcom możliwość najmu krótkoterminowego na okres od 1 do 3 miesięcy.
Czas remontu dla nikogo z nas nie jest przyjemną rzeczą. Poza kosztami związanymi z zakupem odpowiednich materiałów, musimy się również zastanowić – co zrobić z wyposażeniem mieszkania, aby nie utrudniało ono remontu. Często rozlokowujemy meble po sąsiadach czy rodzinie albo wynosimy je do piwnicy lub garażu. Jednak nie każdy posiada piwnicę czy garaż, więc zdarza się też, że nie mając innego wyboru wystawiamy rzeczy po prostu na korytarz. Nie jest to bezpieczna opcja – ani ze względu na przepisy administracji dotyczące bezpieczeństwa, ani ze względu na możliwość kradzieży, zniszczenia. Podobnie jest przy oddaniu rzeczy na przechowanie sąsiadom. Nie mamy pewności, że w 2-letniej córce sąsiada nie obudzi się nagle talent artystyczny i nie ozdobi nam ona nowej szafy pięknymi, kolorowymi kwiatkami. Albo czy nagle w „Młodym Kowalskim” nie odezwie się Robert Lewandowski i podczas ćwiczeń z piłką nożną nie trafi w szybę antycznej komody, tym samym ją wybijając. Również przechowanie rzeczy u rodziny może okazać się złym pomysłem, gdy po zakończeniu remontu przyjedziemy odebrać skórzany fotel z nowymi ozdobami w postaci zadrapań po kocich czy psich pazurach.
Korytarz, piwnica, garaż, rodzina i sąsiedzi – to nie jest dobry pomysł
Można by zatem pomyśleć, że najlepszym rozwiązaniem jest piwnica albo garaż, jeśli takowe posiadamy. Jednak, czy aby na pewno są one w stu procentach bezpieczne? Wolnostojący, blaszany garaż zazwyczaj nie jest odpowiednio przystosowany do roli przechowalni starej drewnianej komody, nowego, skórzanego fotela, czy też cennego obrazu. Często w garażach panuje wilgoć, jest też dość brudno (zbiera się kurz i pył) – to nie zachęca do przechowywania w nich wyposażenia mieszkania. W piwnicach panują podobne warunki, a dodatkowo mogą pojawić się niepożądane gryzonie, jak szczury czy myszy. Chyba nikt z nas nie chciałby ujrzeć w nowo zakupionej sofie wygryzionej dziury…
Poza powyższymi kwestiami pozostaje też sprawa zabezpieczenia pomieszczenia. Zazwyczaj miejsca te nie są w żaden sposób pilnowane. Dostęp do piwnic w bloku ma praktycznie każdy jego mieszkaniec. Wolnostojący garaż również nie stanowi wyzwania. Do takich miejsc łatwo jest więc się włamać. Garaże czy piwnice narażone są także na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wystarczy, że zacznie się pora deszczowa i przy gwałtownych ulewach dojdzie do zalania piwnicy. Albo nie zauważymy, że w naszym garażu jest dziura w zadaszeniu i do środka przecieka woda.
Lepsza alternatywa dla bezpiecznego przechowywania rzeczy
Co więc w takim razie zrobić z wyposażeniem mieszkania na czas remontu, aby mieć pewność, że nie ulegną one zniszczeniu lub nie zostaną skradzione? Z pomocą przychodzą nam Sejfboksy – czyli magazyny samoobsługowe, w których możemy przechować nasze rzeczy. Są one bezpieczniejsze nie tylko dlatego, że są chronią przed warunkami atmosferycznymi – na hali panuje stała temperatura, nie ma ryzyka, że coś przecieknie i do naszych rzeczy nie dostanie się żaden nieproszony mały gość, ale również dlatego, że są wyposażone w monitoring oraz są strzeżone całodobowo.
Możliwość wynajmu tylko na czas remontu – od 1 miesiąca
Sejfboksy w swej ofercie przedstawiają kilka wariantów powierzchni. Sami decydujemy, ile potrzebujemy miejsca na nasze meble czy inne akcesoria. Dużym atutem jest tutaj również okres na jaki możemy wynająć taki magazyn, bowiem można go wynająć na min. 1 miesiąc, ale również na 3 miesiące i dłużej. Wszystko zależy od tego, ile będzie trwać remont w mieszkaniu. Dodatkowym atutem boksów jest ich wysokość. Każdy boks ma ok 3m wysokości. Oznacza to, że pomimo wielu rzeczy, wcale nie musimy wynajmować największej powierzchni, czyli 10 m2, ale np. tylko połowę tego, czyli 5m2. dzięki możliwości piętrowania rzeczy. Z rozwiązania jakim są Sejfboksy można skorzystać nie tylko w czasie remontu, by przechować meble, dywany czy sprzęt elektroniczny, ale również w trakcie przeprowadzki. Zwłaszcza, jeśli przenosimy się do mniejszego mieszkania lub z miasta do miasta.